Başa

RÜYA VILLEN PARK’A HOŞGELDİNİZ

Aktiviteler

Çıralı Plajı

Olympos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde Çıralı sahili 3,8 km2 kum ve ince çakıldan oluşur ayrıca deniz kaplumbağalarının (Caretta Caretta) üreme alanıdır. Villalar bu sahile 200 metre mesafededir. Sahilde akşam gökyüzünü izlemek, yıldızlara bakmak ve denizde yakamoz izlemek işte hepsi sizleri bekliyor... Doğa-deniz-sakinlik-huzur ve güneşin tadını burada çıkarabilirsiniz.

Bootstouren

Günlük yaz döneminde her gün çevre koylara Ceneviz, Sazak, Çoban Limanı, Sulu Ada, Phaselis yat gezileri yapılmaktadır.

Olympos

Antik Likya medeniyetinin en önemli şehirlerinden biridir. Güney sahilini kapsayan olympos bey dağları milli parkının bir bölümünü oluşturur. Toros sıra dağlarının batı kenarında bulunur. Tepede karlar sahilde yemyeşil çam ve sedir ağaçlarının arasından Akdeniz turkuaz rengi buradadır. Rüya Villen Parktan yürüme mesafesiyle 40 dakikadır.

Chimera (Yanartaş)

Yanartaş Tahtalı dağınının eteklerinde ormanın içerisinde açık bir kayalık arasında küçüklü büyüklü yanan gizemli alevler ve bol miktarda metan gazının olduğu tesbit edilmiştir yakındaki kalıntılar ise Bizans kilisesine ayittir. Rüya Villen Parktan yürüme mesafesiyle 45 dakikadır.

Phaselis

Kemer yakınlarındaki antik kent. Bey Dağları Olympos Ulusal Parkı'nın çam ve sedir ormanları arasında yer alan antik Phaselis kenti Kemer'in 16 km batısındadır. Kent MÖ 7.yüzyılda Rodos'lular tarafından kurulmuştur. Uzun yıllar Likya'nın doğu kıyısının en önemli liman özelliğini korumuştur. Phaselis'in üç limanı vardır. Kuzey Limanı, Savaş Limanı veya Korunmuş Liman ve Güneş Limanı. Bunlardan en önemlisi güneydekidir. Kentin ortasında 20-24 metre genişliğinde muhteşem bir cadde vardır. Bu caddenin güney ucunda Hadrian Su Yolu Kapısı bulunur. Rüya Villen Parka 21 km mesafededir.

Likya Yolu

Fethiye'den başlayan Antalya'da sona eren 509 km yol tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotasıdır. 1992 yılında çalışmalarına başlanılan Likya yolu 1999 yılında Kate Clow tarafından hizmete açılmıştır. Çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkur üzerinde yer alan Gelidonya Feneri manzarası 2007 yılında Türkiye'nin en güzel manzarası seçilmiştir. Ayrıca dünya üzerinde bir geminin tamamının çıkarılabildiği ilk su altı kazısı bu bölgeden görülebilen Amerikan Koyu'nda yapılmıştır. Likya Yolu'nun birinci bölümünde Uzunyurt (Faralya) Köyü, Dodurga Köyü, Sdyma, Pınara - Letoon - Xanthos kentleri ve incecik kumlarıyla eski bir liman bölgesi olan Patara yer alır. İkinci bölümünde Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra, Rhodiapolis, Gagai, Melanippe, Gelidonia, Edrassa, Olympos, Chimaera ve Phaselis bulunur.

Teleferik - Tahtalı

Antalya/Kemer'de bulunan avrupa'nın en uzun teleferik sistemi 11 dakikada muhteşem manzarasıyla 726 metreden 2365 metreye çıkan 4350 metre uzunluğundaki bu sistem temmuz 2007'de açılmıştır. Rüya Villen Parka 30 km mesafededir.